Belgium aktívan játszott a bal szélen, de ott Hakimi várta őket. Teljesen kizárta a játékból a belga szélsőt, többször hárított beadásokat, takart és magabiztosan blokkolt kereszteket. Az első félidőben – 5 szerelés és 2 interception. Hakimi játékstílusa csapata stratégiájának kulcsfontosságú részévé vált. Nemcsak a szélét védte, hanem a támadásokban is aktívan részt vett, így számbeli előnyt alakított ki. Gyorsasága és technikai tulajdonságai lehetővé tették számára, hogy támadó akciók után gyorsan visszatérjen a pozíciójába. Ez további nyomást gyakorolt a belga játékosokra, akik megpróbálták kihasználni a helyzetet, de szilárd védekezéssel szembesültek.
A második félidőben a belgák próbáltak változtatni a helyzeten, fokozták a játéktempót, és középen keresztül fokozták támadásaikat. Hakimi azonban még ezekkel a változtatásokkal is a legjobb pozícióban maradt, kiváló pozíciós játékot mutatva be. Olvasta az ellenfél akcióit, és előre látta mozgásukat, lehetővé téve számára, hogy időben elkapja és blokkolja a csapásokat. A mérkőzés kulcsmomentuma nem csak Hakimi egyéni akciói volt, hanem a csapattársaival való interakciója is.
Gyakran zárt területeket, lehetővé téve a többi védőnek, hogy az ellenfelükre összpontosítson anélkül, hogy a szélső támadásoktól kellene aggódnia. Az akciók következetessége megbízható pajzsot teremtett a csapat számára, ami végső soron hozzájárult a sikeres védekező játékhoz. A csapat edzője méltatta Hakimi játékhoz való hozzájárulását, megjegyezve, hogy az ellenfél támadójátékosait semlegesítő képessége jelentősen befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Ráadásul a pályán mutatott magabiztossága más játékosokat is megihletett, kohéziós légkört és csapatszellemet teremtve.
A meccs végén, amikor mindkét csapat ereje fogyni kezdett, Hakimi továbbra is kiváló teljesítményt nyújtott. Többször visszatért pozíciójába, nem engedte, hogy a belgák támadásba lendüljenek. Ez döntő tényezőnek bizonyult az eredmény megőrzésében, ami végül csapata javára vált. Így Hakimi játéka modellnek tekinthető. Kitartása, taktikai gondolkodása és fizikai felkészültsége kulcsjátékossá tették a pályán. Belgiumnak az erőfeszítései ellenére sem sikerült kikerülnie a védekezést, ami végül meghatározta a mérkőzés kimenetelét.
Hakimi nem csak védekezett, hanem aktívan előre is lépett. Háromszor is beívelt a tizenhatosba, ebből az egyik gólszerzési lehetőséggé vált. Gyorsasága lehetővé tette számára, hogy védekezésről azonnal támadásra váltson, így számbeli előnyt szerzett. Ez a tulajdonsága a modern futball egyik legveszélyesebb védőjévé teszi. Valahányszor Hakimi támadásba lendült, szorongást keltett az ellenfél védőiben. Az a képessége, hogy gyorsan felgyorsította a labdát, és legyőzte az ellenfelet a szélen, számos lehetőséget teremtett csapata számára. Ugyanakkor Hakimi mindig odafigyelt fő feladatára: a védekezésre. Ügyesen egyensúlyozta a támadó és védekező akciókat, ami lehetővé tette számára, hogy a mérkőzésen végig magas hatékonyságot tartson fenn.
Az egyik támadás során, amikor Hakimi letörte a szélt, lenyűgöző technikát mutatott be, megvert két védőt, és a labdát a tizenhatosba juttatta. Ez a keresztrúgás nemcsak veszélyes, de potenciálisan gólerős is volt, hiszen csapata játékosai kapura lövést tudtak kialakítani. Mozgásának intenzitása és gyorsasága óvatosabb cselekvésre kényszerítette ellenfelét, ami teret nyitott a többi játékos számára. Ezenkívül Hakimi aktívan kommunikált a középső középpályásokkal, kombinált támadásokat hozva létre. A játék olvasásának képessége lehetővé tette számára, hogy előre jelezze, mikor és hova passzolják a labdát, növelve a sikeres támadások esélyét. Gyakran vett részt gyors akciókban, ami dinamizmust adott a csapat játékának.
A csapat edzője megjegyezte, hogy Hakimi hozzájárulása a támadó akciókhoz az egyik kulcsfontosságú stratégiává vált, amely segített a csapatnak irányítani a játékot. A mérkőzésre való felkészülés során fontos szempontként ismerték el, hogy képes volt felnyitni az ellenfél széleit és helyzeteket teremteni. Ez is rávilágított arra, hogy sokoldalú játékos, aki nem csak védekezni tud, hanem aktívan hozzájárul a gólhelyzetek kialakításához is. Hakimi játékának egyik fontos aspektusa a szélen lévő többi játékossal való interakciója volt. Tetteit gyakran kombinálta a támadóival, váratlan helyzeteket teremtve az ellenfél védőinek. Ez lehetőséget adott a többi, támadásban kevésbé látható játékosnak, hogy teret nyerjen a manőverezéshez és a kapura lövéshez.
A meccs végére Hakimi már elfáradt, de energiája és kitartása nem lankadt. Fáradt lábakkal is továbbra is aktívan részt vett a támadóakciókban, ami példaértékű volt az egész csapat számára. Fizikai kitartása és küzdeni akarása minden labdáért inspirálta csapattársait, így az egység légkörét teremtette meg a pályán. Így Hakimi játéka a modern védő példájának tekinthető, aki egyesíti a védő és a támadó játékos tulajdonságait. A csapatban betöltött szerepe felbecsülhetetlen volt, és a hozzá hasonló játékosoknak köszönhető, hogy a futball látványosabbá és érdekesebbé válik.
A meccs 1-1-es döntetlennel ért véget, és Hakimit a pálya egyik legjobbjának ismerték el. Fiatal kora ellenére felnőtt játékosként viselkedett – higgadtan, hozzáértően és magabiztosan. Teljesítménye nemcsak a nézők, hanem a szakértők figyelmét is felkeltette, akik megjegyezték érettségét és a futballhoz való magas szintű megértését. Hakimi a meccs elejétől a védekezés kulcselemének bizonyult. Nemcsak a munkáját végezte, hanem aktívan részt vett az épületek elleni támadásokban is. A pályán mutatott magabiztossága minden megmozdulásán meglátszott: nem félt felelősséget vállalni, gyakran indított támadásokat, nehéz helyzetbe hozva ellenfeleit. Ez a tulajdonság lett a névjegykártyája, és sokan kezdték összehasonlítani a tapasztaltabb játékosokkal.
Emellett lenyűgöző volt a változó játékkörülményekhez való alkalmazkodási képessége. Amikor az ellenfél növelte a nyomást, Hakimi nyugodt maradt, és kereste a lehetőségeket, hogy elkerülje a nyomást. Ügyesen használta cselezési képességeit, hogy legyőzze ellenfeleit, és teret teremtsen csapattársainak. Ez a készség lett az egyik olyan tényező, amely segített a csapatnak egyensúlyban tartani a nehéz helyzetben. Hakimi kiváló taktikai képességeket is bemutatott. Tudta, hogyan kell helyesen elhelyezkedni a pályán, ami lehetővé tette számára, hogy ne csak blokkolja az ellenséges támadásokat, hanem gyorsan továbblépjen a támadásra. Jó fizikai állapota lehetővé tette számára, hogy a játék mindkét fázisában aktívan részt vegyen anélkül, hogy az eredményessége észrevehetően csökkenne.